Juunikuu viimasel nädalavahetusel tuleb Hannes Soomeri fännidel taas nina ekraani puurida, sest Youtube vahendusel saab kaasa elada EURO MOTO kolmandale etapile, mis sõidetakse seekord Tšehhis Mosti „Autodroomi“ nimelisel ringrajal. Eestlane istub oma „tonnise“ BMW sadulasse ilmselt enam kui näljasena. Mäletatavasti tuli tal teine etapp vahele jätta, sest siis osales ta tsiklivalmistaja palvel hoopis Hispaania MM-etapil (klassis WorldSBK). Ja nagu kiuste, võitis selle tiivaripsutuse ajal ühe EURO MOTO võistlussõidu Hannese meeskonnakaaslane ning teiseski sõidus ületas finišijoone esimesena sarnane BMW, mida Hanneski kasutab.
„Mis näitab, et vahest ei olegi Ducati NII suur koll, nagu me hooaja alguses arvasime,“ naeris Hannes enne lennukisse astumist. „Vahest oli neil Brnos paha päev, aga teine etapp näitas, et kõik on võimalik ja mina lähen Mosti nagu oma koju. Mulle see rada meeldib, mullu õnnestus mul seal võita ja üle pika aja saame taas kokku kõigi meie meeskonna liikmetega, mis on omaette suureks boonuseks. Meil pole hoida suurt midagi, küll aga võita ja ainuke murekoht on see, et võimaliku kukkumisega vigastust üles ei nopiks.“ Selgituseks: pärast kolmandat etappi lendab Hannes edasi Jaapanisse, et valmistuda Suzuka 8-tunni kestvussõiduks (05.07.), mis mullu tal vigastuse tõttu vahele jäi.
Nii et edasi pole muud kui pöidlad pihku. Võistlust edastava Youtube kanali leiate võistlussarja kodulehelt (euromoto.racing/en) ja pühapäeval algab esimene võistlussõit Eesti aja järgi 12.00 ning teine 15.40.
Foto: Damon Teerink



